Rubriky
Události

Psychedelické kino #3: Fantastická terapie + CZ diskuze

Kdy: 5. 12. 2023, 18:00–20:00

Kde: Kino Pilotů, Donská 168/19, Praha 10

FB Událost
Vstupenky

Česká psychedelická společnost odstartovala nový projekt Psychedelické kino, kdy bude pravidelně jednou za měsíc pořádat promítání psychedelických filmů s následnou diskuzí se zajímavými hosty, odborníky na dané téma.

Pokračujeme již 5. 12. od 18:00 v Kině Pilotů s českým dokumentem Fantastická terapie s diskuzí v češtině s psycholožkou Mgr. Klárou Dudkovou, MSc. a pak o týden později 12. 12. v angličtině s Mgr. Danielou Koubkovou.

Fantastická terapie

Psychedeliky asistovaná psychoterapie je velmi slibným způsobem léčby některých duševních nemocí, který je založen na psychoterapii a na užití psychedelicky působící látky. Za pár let bude tato forma terapie nejspíš pevně zakotvena mezi zavedenými léčebnými postupy a už nyní ji hradí některé zdravotní pojišťovny. Dokument byl natočen ve spolupráci s jedinou klinikou u nás „Psyon – Psychedelická klinika“. K psychedeliky asistované psychoterapii zde legálně používají látku ketamin. Vystupující psychoterapeuti, psychologové a lékař zmiňují i ostatní psychedelické látky, které se u nás oficiálně využívají zatím jen v experimentálních studiích. Ve snímku zaznívají také výpovědi klientů, kteří ketaminem asistovanou psychoterapií prošli. Mluví o svých zážitcích při psychedelickém sezení i o tom, co jim léčba přinesla.