Rubriky
Aktuality

Psychedelika v éteru: TRIPCAST Podcast

Dlouho připravovaný podcast je konečně tady!

Chcete s námi na trip? Připravte se na skutečnou jízdu po všech možných psychedelických zákoutích. Provázet vás budou zkušení průvodci rozšířených stavů vědomí, opravdoví znalci látek a neurobiologie. To znamená lékaři, vědci, terapeuti a psychedeličtí sitteři.

Čeká vás několik tématických triptychů, ve kterých se budete postupně nořit do dané problematiky stále hlouběji a šířeji. A placené zóně vás čeká něco navíc, osobní příběhy a zkušenosti některých z našich vážených hostů.

Záměrem podcastu je nejen podpořit činnost a směřování České psychedelické společnosti a jejích podporovatelů a spolupracovníků, ale také rozšířit pole působnosti a povědomí o jejích aktivitách mezi více sociálních a věkových skupin. Současný trend takzvané psychedelické renesance může pozitivně ovlivnit potřebu seriózních informací nejen o psychedelických látkách, ale rovněž o možnostech práce s nimi a jejich faktickém dopadu na celou společnost.
Poslechněte si s přáteli první díl z triptychu jedna s podtitulerm Psychedelika v éteru. Uslyšíte nezaměnitelný hlas spoluzakladatelky CZEPSu Evy Césarové.

V tomto úvodním dílu s příhodným názvem Jak to všechno začalo a kam jsme až došli se dozvíte, že čím větší skok do sebe člověk udělá, tím více se mu to odrazí v jeho vnějším světě. A také co to znamená spirituální supermarket a kde brát relevantní informace o psychedelických látkách? Nebo kam se můžete obrátit pokud máte bad trip?

V dalších dvou dílech triptychu Psychedelika v éteru uslyšíte právničku Terezu Dleštíkovou a Martina Duřta, fenomenologa drog, kteří nám zodpoví otázky jako jsou: Je nějaký legislativní rozdíl mezi psychedeliky a drogami? Hrozí mi trest, pokud rekreačně užiju psychedelickou látku? Jak reálná je reklasifikace látek s prokázaným terapeutickým účinkem u nás a v zahraničí? Nebo zda je možné a žádoucí drogy ze společnosti vyplemenit? Proč vlastně vznikla válka proti drogám? Souvisí počátek potlačování užívání s etnickou otázkou? Jedná se spíše o nástroj politické moci nebo snahu o zlepšení veřejného zdraví?

Přejeme vám příjemný poslech!