Konference Beyond Psychedelics 2016

Konference Beyond Psychedelics 2016 je za dveřmi a je tak nejvyšší čas o ní povědět něco více. Půjde o největší odbornou akci v české historii zabývající se psychedeliky a to s účastí lidí z celého světa. Událost je pořádána pod odbornou záštitou Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ).

Za jeho realizací stojí tým lidí složený z lidí z mnoha různých oborů pojících společný cíl napomoci šíření informací o těchto látkách a otevření prostoru společné diskuzi nad touto kontroverzní skupinou látek – jednak v mezinárodním měřítku, jednak u nás. Beyond Psychedelics tým spolupracuje s dalšími organizacemi, především s Multidisciplinární asociací psychedelických studií (MAPS), Českou psychedelickou společností, Youth RISE, ale i řadou dalších organizací.

Toto multidisciplinární odborné globální fórum se zaměří na širší kontext psychedelických látek, včetně jejich nejrůznějších možností využití od klinického a výzkumného přes náboženská až po rekreační účely. Bude se zabývat celým kontextem užití, který ovlivňuje psychedelickou zkušenost. Mezi další cíle konference patří vytvoření platformy pro globální spolupráci a diskuze o postavení, které psychedelika zaujímají v současné společnosti. Přijedou vědci i praktici, doktoři i šamani, odborníci ze široké škály oborů, ale i lidé zabývající drogovou politikou, službami, a v neposlední řadě i uživatelé, aktivisti bojující za jejich práva či psychonauti. Zkrátka rozmanité spektrum lidí, kteří se s psychedeliky potkávají, mají zájem dozvědět se více, sdílet, a především diskutovat.
Seznam konkrétních přednášejících i s jejich životopisy můžete nalézt na našem webu. Jisté je, že sestava, která se na konferenci sejde je zcela unikátní.

Výjimečný je i prostor, který jsme vybrali – Čistička odpadních vod v Bubenči je národní kulturní památkou a sama o sobě je místem hodným navštívení. Svým významem, úrovní a potenciálem se řadí k jedinečným prostorům světového měřítka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naší snahou bylo udělat událost skutečně globální, což se do jisté míry podařilo, přednášet či se jinak aktivně podílet přijedou lidé ze všech kontinentů. Vytipovali jsme a pozvali přes 20 přednášejících z celého světa. Ty jsme doplnili více než 40 dalšími na základě vybraných abstraktů. A že bylo z čeho vybírat, přišlo nám na sto přihlášek! A nejen to, v rámci konference budou probíhat i workshopy, filmové projekce, večerní program a k naší velké radosti si návštěvníci budou moci vyzkoušet i virtuální realitu, která bude například simulovat psychedelický zážitek. Věříme, že si každý odnese opravdu plnohodnotný zážitek.

To však nemění nic na faktu, že ač se pomalu naše konference stala světovou a v naší zemi dojde k historicky největší koncentraci hvězd psychedelického výzkumu, je bezpochyby určena spíše užšímu okruhu těch opravdu zapálených a pouze anglicky mluvících.
My jsme se ale rozhodli myslet i na ty, které tyto látky jednoduše nezajímají natolik, aby se jim naplno věnovali celé tři dny, a to především na naše české publikum. Rádi bychom vás tedy pozvali na Psychedelický týden, který se bude konat ve dnech 27. 9. – 4. 10. 2016 a v rámci kterého jsme připravili bohatý program, na výběr budou exkluzivní kousky a to i za „lidové“ ceny.

Celý psychedelický týden zahájíme 27. 9. v 18:00 reprízou filmu Od neuronů k nirváně v pražském kině Bio Oko. Následující den je na programu Warm Up přednáška v NoDu, kde vystoupí Ingmar Gorman, rodák z Česka, který se věnuje výzkumu MDMA s tématickou přednáškou: MDMA Psychotherapy and Beyond.
Samotná konference zcela vyplní program pátku, soboty a neděle. Přednášky konference budou audiovizuálně zachyceny a postupně je uvolníme k volnému shlédnutí. Pracujeme také na zřízení live streamu a doufáme, že jeden až dva panely denně by tak mohly být k vidění online. Navíc můžete během celého týdne sledovat náš twitter, kde budeme o všem informovat, a také vás plánujeme zásobovat krátkými rozhovory s přednášejícími a účastníky konference.
Velké vyvrcholení celého týdne přijde na řadu v pondělí. „Budoucnost psychedelik“ bude dosud co do objemu tou největší akcí, která mělo doposud české publikum možnost navštívit. Spolu s klíčovými osobnostmi současné odborné psychedelické scény chceme otevřít debatu nad budoucností postavení těchto látek ve společnosti. Jste pravidelným nebo občasným návštěvníkem přednášek o psychedelikách, anebo jste ještě neměli možnost či čas zavítat na některou z těchto akcí? Jednou to plánujete? Věřte nám, že právě u této události nechcete chybět. Vystoupí totiž hvězdná sestava Rick Doblin, Amanda Feilding, Denis McKenna, Rolland Griffiths, Teri Krebs a z českých zástupců pak národní protdrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Nepropásněte jedinečnou šanci poslechnout si špičky v oblasti psychedelického výzkumu a jejich vize budoucnosti psychedelik.
To a mnoho dalšího na vás čeká v rámci jednoho týdne v Praze. Věříme, že si v našem bohatém programu vyberete pro vás to pravé. Těšíme se na zajímavé a přínosné diskuze a doufáme, že pro každého budou tyto akce obohacením.

Eva Césarová
za Beyond Psychedelics