Rubriky
Události

Legislativní dobrodružství psychedelické renesance

Kdy: 25. 3. 2024, 18:30–21:00

Kde: KKAFE, Střelecký ostrov 336, 110 00 Praha 1

FB Událost
Vstupenky

Proč jsou psychedelika řazena mezi vysoce nebezpečné návykové látky bez možnosti medicínského využití, i když se jedná o látky s vysokým terapeutickým potenciálem? Co je to šíření toxikomanie? Proč v případě manželů Kordysových padly nepřiměřeně vysoké tresty odnětí svobody za pořádání ceremonií s Ayahuascou? Jak je možné, že česká policie na svých sociálních sítích proklamuje, že člověk, u něhož byla nalezena zavařovačka s lysohlávkami tzv. „trestu neujde“, zatímco v Oregonu je již možné podstoupit psilocybinem asistovanou terapii? Pražská psychedelická klinika Psyon nabízí možnost ketaminem asistované terapie, avšak s klasickými psychedeliky to legálně možné není. Jakto? Víte, že psychedeliky asistovaná terapie není jediný model regulace psychedelických látek? Víte, že již na podzim tohoto roku budete moct podepsat petici Evropské občanské iniciativy PsychedeliCare? A k čemu to vlastně bude?

Odpovědi nejen na tyto otázky se můžete dozvědět na přednášce Terezy Dleštíkové z České psychedelické společnosti o psychedelickém právu, které je dobrodružstvím plným paradoxů a frustrace, ale i naděje.

JUDr. Tereza Dleštíková, PhD.

Tereza je právnička, která se zabývá problematikou psychedelik a návykových látek, ale i vězeňstvím či konceptem restorativní justice. Dále se věnuje právu původních obyvatel Latinské Ameriky. Část života strávila ve Španělsku a zemích Jižní Ameriky, kam se ráda vrací. Působila v advokacii, justici i akademickém prostředí. V současnosti se realizuje především v neziskovém sektoru – působí v Asociaci organizací v oblasti vězeňství, Rubikon centru či v iniciativě Snížit kultuře práh. Jako členka České psychedelické společnosti koordinuje pracovní skupinu pro legislativu a veřejnou politiku a podporuje snahy o racionální drogovou politiku a legislativu vycházející z vědeckého poznání, s vidinou nejen legálně dostupné psychedeliky asistované terapie. Je také dobrovolnicí v Psycare.