Rubriky
Události

Psychedelické kino #2: Bufo Alvarius – The Underground Secret + CZ diskuze

Kdy: 7. 11. 2023, 18:00–20:00

Kde: Kino Pilotů, Donská 168/19, Praha 10

FB Událost
Vstupenky

Česká psychedelická společnost odstartovala nový projekt Psychedelické kino, kdy bude pravidelně jednou za měsíc pořádat promítání psychedelických filmů doprovozených afterparty s hudbou a výstavou.

Pokračujeme již 7. 11. od 18:00 v Kině Pilotů s českým dokumentem Bufo Alvarius – The Underground Secret s diskuzí v češtině s českým šamanem Ondřejem Bahníkem a pak o týden později 14. 11. od 18:00 proběhne druhá projekce s diskuzí v angličtině s režisérem filmu Filipem Zárubou.

Po druhé projekci 14. 11. bude navazovat afterparty v prostoru Beats From Basement, který se nachází za rohem v Krymské 2. Součástí bude psychedelická umělecká projekce Filipa Záruby , koncert zvukového čaroděje Stanislava Abraháma a DJ set od Milana Spillera.

Bufo Alvarius – The Underground Secret

Radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT, produkovaným žábou Bufo Alvarius, žijící v Sonorské poušti. Ohromující audiovizuálný zážitek je umocněn poutavými animacemi inspirovanými psychoaktivními účinky této mimořádné látky. Fascinující příběhy skupiny českých psychonautů jsou doplněny o osobní poznatky Stanislava Grofa, zakladatele transpersonální psychologie, a Octavia Rettiga, kontroverzního neošamana, který vedl ceremonie s Bufo Alvarius pro tisíce dobrovolníků z celého světa. Pro mnohé byl tento zážitek života měnící. Původně zamýšlený jako pouhá dokumentace těchto zkušeností, film se vyvinul v intenzivní meditaci nad podstatou vědomí a bytí.

Ondřej Bahník

Se věnuje bylinářství, léčitelství a osobnímu rozvoji již více než 16 let. Absolvoval Grof Transpersonal Training a svých zkušeností využívá při individuální i skupinové práci s lidmi. Hlavní zaměření jsou integrace rozšířených stavů vědomí a pomoc v psychospirituální krizi. Je průvodce v Amazonii a Andách, kde dlouhodobě navštěvuje původní obyvatele, především kmeny Inga a Kamëntsá.

Spoluzakládal spolek Asaya a podílel se na mnoha projektech a konferencích. Spolupracuje na projektu sdílení znalostí tradičních průvodců a léčitelů z Amazonie a Mezoameriky pod hlavičkou Venezuelské asociace Spojených Národů (ANUV).

AFTERPARTY 14.11. 20:30 ~ Beats From Basement

Stanislav Abrahám – zvukový umělec, hudebník, pedagog

Jeho vystoupení bývají kombinací elektronických ambientních zvukových ploch a terénních nahrávek, doplněných o hru na kameny, fujaru, gong nebo sundrum. Jako zvukový designér spolupracoval s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, filmu, live cinema, instalací, rozhlasových pořadů či mappingu. Jako pedagog vedl řadu workshopů o nahrávání pro různé umělecké instituce. V současnosti působí jako zvukový designér v Českém Rozhlase a ve volném čase se věnuje muzikoterapeutické praxi.

http://www.stanislavabraham.cz/

DJ Em Spiller

Neúnavný propagátor alternativní, elektronické a taneční hudby, producent, DJ vystupující od roku 1999, zakladatel labelu Music Sound Generation. Po dlouhodobém pobytu v zahraničí začal tvořit s producentem Romanem Raiem v projektu Echoes from Dust (label Moving Pictures). Spolupodílí se na dramaturgii a produkci festivalu jednoho umělce – Cool v plotě v jihočeském Písku. Je spoluzakladatelem a hlavním dramaturgem open air festivalu ARTORZO na zřícenině hradu Krakovec. Spolupracuje s projekty OMNION, TRANS ORGANIC, Develooper, DRONEscape a NTS trio. V roce 2021 složil titulní hudbu ke krátkometrážnímu filmu Life is Bulshit (Život není snadný (režie – Will Zavadil), kde byl také obsazen do hlavní role.

Filip Záruba – projekce psychedelického umění

V současné době je hlavním tématem jeho tvorby vizionářské umění, někdy fotorealistické výtvory s poselstvím týkajícím se ekologie nebo aktuálních událostí. Nejlepším zdrojem jeho tvůrčí inspirace je ayahuasca. Někdy prostřednictvím vnitřní vize dostane tak kompletní hotové umělecké dílo. Není třeba nic přidávat ani ubírat. Dílo je již hotové a on ho jen musí znovu vytvořit. Od dětství má také synestezii. To je pro něj velmi inspirativní i bez jakýchkoli psychedelik. Stačí, aby si poslechl dobrou hudbu, a v hlavě vidí barevné abstraktní obrazce. Ty pak používá ve své výtvarné tvorbě anebo naopak, když tvoří hudbu, je velmi ovlivněna tím, jak ji vidí svým vnitřním zrakem.

www.filipzaruba.com

Vstup na afterparty bude na místě za 150 CZK, při ukázaní vstupenky na jednu z projekcí pouze za 50 CZK.