Rubriky
Události

Martin Malec: Microdosing šalvěje věštecké a potenciál terapeutického využití

Kdy: 1.2. 2017 od 18:30 - 20:30
Kde: Buranteátr v Brně

Užívání šalvěje věštecké či salvinorinu A na Západě většinou sestává z kouření potencovaných extraktů listů s několikanásobně zesílenou koncentrací salvinorinu A, naproti tomu tradiční mazatécké ceremoniální užívání se provádělo a provádí s čerstvými listy a formou žvýkání či užívání šťávy.
Kouření extraktů mnohdy vede k nepříjemným a disociativním stavům, které jsou natolik abstraktní a z "jiného světa", že je velmi těžké z nich něco vytěžit do běžného života, Mazatékové takové užití ani nedoporučují a jedná se o podobnou analogii, jako listy koky vs. kokain a crack.
Několik let jsem experimentoval s velmi nízkými dávkami (cca 0,1 g) této látky podávanými sice ve formě kouření, ale neupravených listů. Kombinoval jsem to s praxí hatha jógy, meditací, a zejména technikami čchi-kungu a tchaj-ťi čchüan. Šalvěj mi umožnila prohloubit praxi a naučit se věci, které bych bez ní asi nezvládl. Domnívám se, že v takových kontextech může být šalvěj unikátním lékem s velkým potenciálem pomáhat, a některé současné vědecké studie se zdá, že to začínají potvrzovat. Přednáška představí tradiční Mazatécký kontext, srovnání s moderním "psychonautstvím", přehled současných odborných poznatků i řadu osobních zkušeností.

Bio
Martin Malec magisterskou psychologii na Masarykově univerzitě v Brně v roce 2013. Několik let praktikoval čchi-kung a tchaj-ťi čchüan, asi 10 let následuje spirituální cestu atijány-dzogčhenu, je linuxák, od roku 2013 se zajímá o kryptoměny, dále je vášnivý zahrádkář, spoluzakladatel České psychedelické společnosti. Vůbec první psychedelickou zkušenost prožil v roce 2007 právě se šalvějí věšteckou, která ho fascinovala a od té doby se o ni zajímá po všech stránkách.

členové CZEPS: 70,-
studenti: 99,-
dospělí: 130,-

Vstupenky k zakoupení ZDE.
Facebook akce.