Rubriky
Události

Fantastika: psychedelika a výtvarné umění

V rámci festivalu Žižkovská noc proběhne přednáška naší členky Laury Delgado na téma Fantastika: psychedelika a vývarné umění.
Kdy: 24.3. 18:00 – 19:00
Kde: Pracovna, Vlkova 36, Žižkov
FB
Vstupné dobrovolné.Jedním z alternativních názvů, kterými jsme během let opředli psychedelika – látky známé pro změněné stavy vědomí (typické pseudohalucinace), které způsobují, je fantastika. V historii byly tyto změněné stavy vědomí v rozdílných kulturách různě vážené; u některých kultur patřily tyto zážitky mezi nejpodstatnější součást některých období a života dané společnosti. Existuje i teorie o získání schopnosti vyobrazování právě díky těmto stavům. Během této přednášky se podíváme na některé spojitosti mezi změněnými stavy vědomí, artistickým vyjádřením a vytvořením uměleckého díla.

Laura Victoria Delgado od roku 2006 žije a pracuje v Praze. Vystudovala zde filmovou animaci (MgA.) na FAMU, bakalářský titul získala v roce 2004 v oboru umění na Kolumbijské národní univerzitě v Bogotě. Současně je na doktorském studium v přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity, na katedře filosofie a dějiny přírodních věd a je aktivní členkou České psychedelické společnosti.