Rubriky
Události

Asistovaná psychonautika: Zásady bezpečné facilitace

Kdy: 11.6. 2019 18.30 – 20.30

Kde: Malý sál / Art Bar II. pád / Pionýrská 1, Brno

Vstupenky / Facebook 

Zajistit změněnému stavu vědomí bezpečné prostředí a pojistit tak potenciální rizika, která s sebou intenzivní psychedelická zkušenost může nést, je velmi důležitý aspekt přípravy adekvátního settingu. Je důležité mít na paměti, že ani to nejlépe připravené prostředí nezajistí hladký průběh zkušenosti. Bude se mluvit o tom, jaké jsou základní faktory setu a settingu, jak přistupovat k přípravě a integraci, a součástí bude i sdílení vlastních zkušeností a zážitků s náročnějším průběhem.

Šamanismem a technikami práce s vědomím se zabývá už od university. Studoval a praktikoval tibetský dzog-čchen a bön a původní amazonský a severoamerický šamanismus. Od roku 2008 studuje duchovní a šamanskou cestu prérijních indiánů a pravidelně se zúčastňuje posvátných obřadů Jižní i Severní Ameriky. V rámci nadace Foundation for Shamanic Studies v roce 2012 završil tříleté zahraniční nadstavbové studium vyspělých šamanských technik.
Zabývá se fenomény smrti a umírání. Vede mužské kruhy, semináře a obřady. V současnosti absolvuje výcvik transpersonální psychologie a holotropního dýchání v Grof Transpersonal Training.