Rubriky
Události

Filip Tylš: Expedice za hranice vědomí

Garant odborné sekce a neurovědec Národního ústavu duševního zdraví Filip Tylš přijal pozvání do cyklu přednášek probíhajících v pražském kině BIO OKO pod názvem Diáky. Filipova přednáška proběhne 31.1. od 20:30. 

Neurovědci Filip Tylš a Tomáš Páleníček žijí výzkumem vlivu psychedelických látek na lidské vědomí. Společně se vydáme na cestu za hranice běžného vědomí a seznámíme se s popisy zážitků prvních psychonautů, kteří prošli experimentální intoxikací. Vydáme se ale také prozkoumat vliv rituálního kontextu v  léčebném účinku psychedelik do pralesů peruánské Amazonie, kde budou již brzy oba neurovědci zkoumat vliv psychedelického nápoje ayahuascy na náladu a osobnostní rozvoj pomocí přenosného elektroencefalografu.

 

Filip Tylš (1985, Praha) je psychiatr a neurovědec působící v Národním Ústavu Duševního Zdraví (Klecany), kde se věnuje výzkumu účinků psychedelických látek. Absolvoval 1.LF UK (2012, MUDr.) a získal specializaci v elektroenefalografii (EEG, 2013), od roku 2014 je frekventantem výcviku v Gestalt psychoterapii (terapie zaměřená na přítomný okamžik) a příležitostně učí na 3.LF UK. Je zakládajícím členem České Psychedelické společnosti (CZEPS, 2015). Jeho hlavní vědecký zájem je studium neurobiologie změněných stavu vědomí vyvolaných psychedeliky, jejich terapeutického i seberozvojového využití. V rámci doktorandského studia na 3. LF UK v oboru Neurovědy se věnoval translačním farmakologicky indukovaným modelům akutní psychozy a neurobiologii změněného stavu vědomí, I/2017 obhajuje titul PhD. Studuje fenomenologické koreláty intoxikace a také vliv psychedelických látek na EEG aktivitu mozku. Je součástí řešitelského týmu pilotní studie podávání psilocybinu lidským subjektům (psychedelický sitter). Je autorem několika tuzemských a zahraničních publikací (např. přehledová práce Psilocybin – summary of knowledge) a populárně-vědeckých textů.

Cena: 150,-

Vstupenky je možné zakoupit zde.