Rubriky
Události

Premiéra filmu Fantastická terapie + beseda

Kdy: 15.3. 2023, 20:30 

Kde: BIO OKO, Praha

Vstupenky

FB Událost 

Pražská premiéra dokumentárního filmu představí velmi slibný způsob léčby některých duševních onemocnění, který je založen na psychoterapii a na užití psychedelicky působící látky, přesněji řečeno jde o psychedeliky asistovanou psychoterapii. Za pár let bude tato forma terapie nejspíš pevně zakotvena mezi zavedenými léčebnými postupy a už nyní ji hradí některé zdravotní pojišťovny.

Dokument byl natočen ve spolupráci s Psyonem, jedinou klinikou v České republice, ve které je v rámci psychedeliky asistované psychoterapie legálně využívána látka ketamin.

Vystupující psychoterapeuti, psychologové a lékaři zmiňují i ostatní psychedelické látky, které se v Česku oficiálně využívají zatím jen v experimentálních studiích. U rezistentní deprese, kde veškerá běžná léčba selhává, se tato forma terapie ukazuje jako naprosto průlomová.

Ve snímku zaznívají také výpovědi klientů, kteří ketaminem asistovanou psychoterapií prošli. Mluví o svých zážitcích při psychedelickém sezení i o tom, co jim léčba přinesla.

Po filmu bude následovat beseda s režisérkou a aktéry z filmu (a psychedelické kliniky). Moderuje Petr Bouška (Balanc podcast na Radiu Wave).

Trailer: https://youtu.be/tVmWwHpbT7g

FB stránka filmu:https://www.facebook.com/Fantastickaterapie

Dokument vznikl jako absolventský film oboru Multimediální techniky na Slezské univerzitě.