Rubriky
Články

Konference Psychedelic Science 2017

Po čtyřech letech se výzkumníci, terapeuti i nadšenci opět setkali v Oaklandu v Kalifornii, kde se během třídenní konference právě teď prezentují nejnovější výsledky výzkumů, nové přístupy i vize dalšího směřování s cílem navrátit psychedelické látky do terapeutického užití.

Celosvětovou renesanci výzkumu psychedelik podporuje i fakt, že se na konferenci sešlo na 2500 účastníků z více jak 40 zemí. Konference je navíc přístupnější než kdy dřív, zdarma zpřístupnila streaming většiny panelů.

V roce 2013 byl Tomáš Páleníček jediným přednášejícím z České republiky. Na konferenci vystoupil i letos a to včera a díky streamingu se na jeho vystoupení můžete podívat i vy a to ZDE. Spolu s ním navíc prezentují na konferenci své postery Rita Kočárová a Filip Tylš.
Martin Pažitný zase reprezentuje CZEPS na setkání iniciativy Global Psychedelic Society.

Dlouholeté úsilí Ricka Doblina o navrácení psychedelik a MDMA zpět do terapie přináší výsledky a po ukončení druhé fáze klinických studií s MDMA pro lidi s posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD) se MAPS pouští do závěrečné, třetí fáze klinických studií. Pokud i ty ukáží potenciál této terapie, pak legalizace MDMA terapie v USA proběhne již v roce 2021.
Kromě třetí fáze výzkumu s MDMA, která již byla schválena, je v procesu schvalování také třetí fáze výzkumu psilocybinu.

Poslední 4 roky přinesly nejvyšší počet publikovaných vědeckých článků s psychedelickou tématikou od konce šedesátých let. V případě psilocybinu dokonce počet publikací překročil počet z padesátých a šedesátých let.

Sledujte dění na této výjimečné události prostřednictvím live streamu (který je možné přehrát zpětně) a naplňte své hlavy nejnovějšími poznatky z psychedelického výzkumu a terapie.

Live stream: http://psychedelicscience.org/live
Program spolu s popisy k jednotlvým přednáškám najdete zde: http://psychedelicscience.org/conference