Odborná pomoc – Síť odborníků pro integraci psychedelické zkušenosti

Psychedelická zkušenost může být náročná i se závažnými důsledky. Bez dostatečné podpory a vedení ji někdy může být těžké dobře zvládnout. Proto Vám nabízíme síť odborníků, kteří vědí, jak pomoci v náročných situacích vyvolaných psychedeliky a jak tuto zkušenost následně zpracovat.

Česká psychedelická společnost z.s. provozováním tohoto seznamu reaguje na fakt, že užívání psychedelik i přes jejich ilegalitu, je realitou, ke které je nutno stavět se čelem. Chceme proto přispět k zvýšení kvality a dostupnosti péče pro ty, kteří ji potřebují, neboť opomíjení nezpracované náročné psychedelické zkušenosti může mít závažné následky na duševní zdraví.

Každý z uvedených odborníků má vlastní terapeutický styl, u kterého nelze hodnotit "lepší či horší".  Také samotná terapeutická spolupráce je jedinečné setkání dvou osob. Proto Vám doporučujeme se v případě nerozhodnosti výběru odborníka řídit Vaší intuicí. Co se týče terapeutů samotných: jedná se o naše velmi dobře míněné doporučení, se kterým jsme si dali velkou práci a věříme mu. Není však v naší moci nad terapeuty držet dohled. Tímto tedy apelujeme na vás: dávejte terapeutům (ale i nám) zpětnou vazbu ohledně kvality jejich služeb.

Prosím nekontaktujte uvedené terapeuty pro jakoukoliv formu psychedeliky asistované terapie. Tato síť slouží výhradně pro zpracování těžké zkušenosti.

V roce 2021 připravujeme aktualizaci a výrazné rozšíření této sítě odborníků. Mezitím krom lidí níže doporučujeme též naše kolegy v psychedelické klinice Psyon.

Michal Petr

Psycholog, terapeut a lektor Maitri dýchání
Více informací

Filip Abramčuk

Psycholog, psychoterapeut
Více informací

Michael Vančura

Klinický psycholog, psychoterapeut
Více informací

Petra Třešňáková

Psychoterapeut, poradce
Více informací

Roman Hytych

Psycholog, psychoterapeut
Více informací

Milan Kinkor

Psycholog, psychoterapeut
Více informací

Milan Hrabánek

Psychiatr, transpersonální terapeut
Více informací

Martin Hofman

Psycholog, psychoterapeut
Více informací